Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Biała glinka - właściwości, działanie, stosowanie 0
Biała glinka - właściwości, działanie, stosowanie

Biała glinka

Nie ulega wątpliwości, że naturalne kosmetyki do pielęgnacji na przestrzeni minionych lat zdobyły ogromną popularność. Nic dziwnego - w końcu mają one dobroczynne działanie dla naszej skóry. Wśród naturalnych produktów na szczególną uwagę zasługuje biała glinka. Ma postać drobno zmielonego proszku. Wydobywana jest spomiędzy skał. Biała glinka zawiera wiele cennych składników odżywczych. Czym dokładnie jest biała glinka? Jakie są jej właściwości i zastosowanie? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się więcej!

Czym jest biała glinka?

Biała glinka to naturalny proszek, pozyskiwany ze skały osadowej - kaolinu. Jej nazwa pochodzi od chińskiej góry Kao-ling, skąd tubylcy po raz pierwszy wydobyli substancję i wykorzystywali ją do wyrobu porcelany. Białą glinkę wydobywa się z najgłębszych warstw ziemi. Następnie kaolin suszony jest w naturalny sposób - na słońcu, a na końcu rozdrabniany. W ten sposób uzyskuje się aksamitny puder o wielu drogocennych właściwościach. Biała glinka obfituje w mnóstwo wartościowych składników mineralnych. Kluczowymi są oczywiście krzem, glin i wiele innych.

skała kaolin

Glinka biała - właściwości

Glinka biała, inaczej nazywana glinką chińską, uważana jest za jeden z najdelikatniejszych, naturalnych produktów przeznaczonych do pielęgnacji. Charakteryzuje się jedwabistą konsystencją. Nie sposób pominąć zawartych w niej mikroelementów, do których zaliczamy: duże ilości krzemu, glinu, a także żelazo, magnez, wapń, sód, potas, mangan. Wszystko to sprawia, że biała glinka ma działanie odżywiające, regenerujące i łagodzące. Ponadto specyfik ten doskonale oczyszcza i nawilża skórę. Wspomaga także odnowę komórek naskórka, a przy tym wyrównuje koloryt skóry. Jeśli marzysz o pięknej, gładkiej, porcelanowej cerze - glinka biała jest stworzona właśnie dla Ciebie!

Biała glinka posiada pH 5. Oznacza to, że jest optymalnym rozwiązaniem do cery zarówno wrażliwej, suchej, jak i tłustej oraz dojrzałej. Z uwagi na brak szkodliwych substancji w składzie, glinka idealnie sprawdzi się także w przypadku skóry skłonnej do alergii. Warto dodać, że ten naturalny kosmetyk działa na podobnej zasadzie co antybiotyk, dzięki czemu bez przeszkód może być stosowany do złagodzenia trądziku i stanów zapalnych. Ze względu na dobroczynne właściwości biała glinka bardzo często dodawana jest do produkcji kosmetyków kolorowych, np. cieni do powiek, róży i wielu innych. Ponadto znajdziemy ją w składzie pudrów, talków, peelingów, maseczek oraz kosmetyków przeciwsłonecznych.

Zastosowanie glinki białej

Do pielęgnacji cery

Biała glinka najczęściej wykorzystywana jest do pielęgnacji twarzy w formie maseczki. Tak, jak zostało już wspomniane, specyfik sprawdzi się do każdego rodzaju cery. Szczególnie polecany jest osobom, które borykają się z trądzikiem oraz alergią i potrzebują delikatnego środka, który jednocześnie złagodzi stany zapalne skóry, a przy tym dobrze ją oczyści i nawilży. Stosując regularnie maskę z białej glinki wszelkie rany i podrażnienia zaczną się szybko zabliźniać. Skutkuje to także wyrównaniem kolorytu skóry. Twarz zyska jędrność i jedwabistą gładkość. Kaolin zapobiega także starzeniu się naskórka i poprawia ukrwienie skóry. Warto dodać, że glinkę białą możemy bez przeszkód stosować na całe ciało. Regenerujące zabiegi pomogą zwalczyć cellulit oraz skutecznie ujędrnią poszczególne partie ciała.

Jak przygotować maseczkę z glinki kaolinowej?

Aby przygotować maseczkę z białej glinki, potrzebujesz zaledwie dwóch składników. Pierwszy to oczywiście sproszkowany kaolin, natomiast drugi to dowolny produkt, który go rozcieńczy. Może być to hydrolat, olejek arganowy, jojoba, lniany bądź kokosowy. Dobrze sprawdzi się również krem nawilżający, czy po prostu woda. Wszystkie składniki należy ze sobą połączyć i wymieszać do momentu, aż uzyskamy gęstą masę.

Papkę nakładamy na oczyszczoną twarz, omijając okolice oczu. Dobrze jest nałożyć grubą warstwę maseczki i pozostawić na około 15 minut. W tym czasie nie powinno się dopuścić do całkowitego wyschnięcia specyfiku. Warto co jakiś czas twarz spryskiwać wodą termalną. Po zmyciu tonizujemy cerę, a następnie nakładamy nawilżenie.

Na całe ciało świetnie sprawdzi się odżywczy peeling na bazie kaolinu. Proszek najlepiej wymieszać ze zmielonymi migdałami bądź cukrem. Dodatkowo do mieszanki należy dodać odrobinę wody mineralnej bądź toniku. Następnie okrężnymi ruchami wmasować w ciało i spłukać. Regularnie wykonywany peeling przynosi spektakularne efekty!

Na włosy

Białą glinkę z powodzeniem możemy także stosować na włosy, a dokładniej na skórę głowy. Naturalny preparat świetnie oczyści i odkazi skalp. Z uwagi na optymalne pH glinka przywróci równowagę  przesuszonej skórze głowy. W ten sposób bardzo szybko pozbędziemy się łupieżu. Jak wiemy, biała glinka ma również działanie łagodzące, więc rewelacyjnie poradzi sobie z wszelkimi podrażnieniami w obrębie skalpu. Regularnie stosowana biała glinka sprzyja szybszemu porostowi włosów oraz zapobiega ich wypadaniu.

Jak stosować glinkę na włosy?

Białą glinkę na włosy możemy stosować na różne sposoby. Pierwszym z nich jest przygotowanie maseczki na skórę głowy. Wystarczy, że wymieszasz proszek z wodą bądź hydrolatem i nałożysz ją na skórę głowy, przed myciem, na około 30 minut. Dla uzyskania lepszego efektu możesz owinąć głowę czepkiem bądź ręcznikiem. Innym sposobem jest mycie włosów w glince białej. Najprostszą metodę stanowi dodanie odrobiny proszku do ulubionego szamponu. Warto też co jakiś czas wykonywać peelingi skóry głowy. Wówczas pobudzimy krążenie w obrębie skalpu, a tym samym wzmocnimy cebulki włosów.

Do picia

Białą glinkę bez przeszkód możemy stosować wewnętrznie, czyli do picia. Niewątpliwie niesie to za sobą sporo korzyści. Jak zdążyliśmy się już dowiedzieć, ten naturalny kosmetyk ma działanie antybakteryjne. Działa na łudząco podobnej zasadzie, co antybiotyk. Wszystko to sprawia, że bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem szkodliwych toksyn z organizmu. Zapobiega także rozwojowi infekcji bakteryjnych, co idzie w parze ze wzmocnieniem odporności. Warto wiedzieć, że biała glinka wzmacnia też kości, zęby i jest bardzo skuteczna w leczeniach zapalenia gardła - można wykonywać z niej płukanki. Łagodzi też dolegliwości trawienne, tj. zaparcia, wzdęcia.

Jak pić glinkę białą?

Przygotowanie napoju z glinki jest banalnie proste. W jednej szklance wody mineralnej rozpuszcza się jedną łyżeczkę proszku. Miksturę najlepiej przygotować na noc i wypić rano. Dla uzyskania najlepszych efektów dobrze pić napój trzy razy dziennie - rano (na czczo), pół godziny przed posiłkiem oraz wieczorem. Po 3 tygodniowej kuracji warto zrobić sobie kilka dni przerwy (najlepiej 8-9 dni), aby nie przyzwyczaić naszego żołądka do glinki. 


 

KUP W NASZYM SKLEPIE

   


 

Podsumowanie

Biała glinka to specyfik znany i używany jeszcze w czasach starożytności. Cieszy się niesłabnącą popularnością aż do dnia dzisiejszego. Charakteryzuje się aksamitną konsystencją oraz łagodnym działaniem. Idealnie nadaje się do pielęgnacji cery wrażliwej, suchej, tłustej, dojrzałej oraz całego ciała. Z powodzeniem może być stosowana na skórę głowy - zapobiega wypadaniu włosów i wzmacnia cebulki. Glinka biała rewelacyjnie wpływa na organizm. Szczególnie polecana jest osobom cierpiącym na dolegliwości trawienne, czy infekcje gardła. Doskonale oczyszcza nasze ciało z toksyn i metali ciężkich.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 885 903 904
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium