Producenci

Koszty Dostawy

Orlen Paczka Delikatesy z Natury

10.99 zł

InPost Paczkomaty Delikatesy z Natury

12.99 zł

InPost Kurier Delikatesy z Natury

14.99 zł

DHL Kurier Delikatesy z Natury

15.99 zł

Darmowa dostawa od 279 zł*

*Dotyczy zamówień opłaconych z góry

Oceń nas w Google

Oceń Delikatesy z Natury w Google

Bio Planete

Bio Planete to organizacja, która wyspecjalizowała się w produkcji olejów organicznych. Dało to początek marce BIO PLANÈTE i pierwszej w Europie całkowicie organicznej olejarni, która łączy niemiecką troskę o jakość z francuską kulturą życia.

Obecnie oferta firmy obejmuje ponad 70 różnych tłoczonych na zimno olejów organicznych – od tradycyjnie zdrowych odmian do codziennego gotowania po bardziej specjalistyczne wyroby, takie jak egzotyczny olej kokosowy, olej makowy i odżywcze oleje spożywcze pomagające w prowadzeniu zdrowego trybu życia.

Historia firmy

Początkiem działalności Bio Planete było tłoczenie francuskich nasion słonecznika. Obecnie oferta firmy obejmuje ponad 70 różnych tłoczonych na zimno olejów organicznych – od tradycyjnie zdrowych odmian do codziennego gotowania po bardziej specjalistyczne wyroby, takie jak egzotyczny olej kokosowy, olej makowy i odżywcze oleje spożywcze pomagające w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Ofertę produktów regionalnych wzbogacają także serie olejów »Aus unserer Heimat« (»Z naszej ojczyzny«) w Niemczech oraz »100% français« (»Francuskie w 100%«) we Francji. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić francuskie czy niemieckie sklepy ze zdrową żywnością bez marki Bio Planete, która jest synonimem organicznej jakości, pasji i najlepszych produktów.

Judith Moog chciała w życiu zajmować się pomocą humanitarną i rozwojową. Zamiast tego w 1989 roku, jeszcze jako studentka dietetyki, przejęła od ojca firmę rolniczą. Franz J. Moog założył bowiem 5 lat wcześniej w pobliżu francuskiego Carcassonne organiczną farmę „Domaine de la Planète”, by zrealizować swoją wizję ekologicznego rolnictwa. Firma, zarządzana przez jego córkę, spełniającą to samo marzenie, wyspecjalizowała się w produkcji olejów organicznych. Dało to początek marce Bio Planete i pierwszej w Europie całkowicie organicznej olejarni. W 2004 roku Judith Moog powróciła do Niemiec, gdzie w Saksonii otworzyła drugi oddział firmy.  Od tego czasu dynamiczny duet rozwija przedsiębiorstwo, które mimo międzynarodowej działalności nie utraciło rodzinnego charakteru. W ten sposób BIO PLANÈTE łączy niemiecką troskę o jakość z francuską kulturą życia.

Misja firmy

Za każdym olejem firmy Bio Planete stoi wyjątkowa historia, dziedzictwo i charakter – również ze względu na osoby zajmujące się produkcją. Są to doświadczeni, utalentowani rolnicy, którzy z pasją wcielają w życie ideę organicznych upraw. Nadal współpracujemy z dostawcami, którzy są z nami od samego początku. Wielu z nich znamy osobiście – zarówno organicznych rolników w naszym regionie, jak i rodzinne firmy we Włoszech czy drobnych rolników w Kenii. Firma wyznaje zasadę, iż długofalowa współpraca oznacza między innymi partnerskie relacje, nawet jeżeli czasami sytuacja jest trudna.

Bio Planete posiada wielu partnerów, takich jak kooperatywy i spółdzielnie, na całym świecie. Organizacja darzy ich wzajemnym zaufaniem i współpracuje na równych warunkach. Surowce nabywa z poszanowaniem zasad uczciwego handlu, a ponadto wspiera projekty na rzecz lokalnych mieszkańców, które długofalowo przyczyniają się do poprawy warunków ich pracy i życia. Dzięki temu Judith Moog może nadal realizować swoją życiową pasję, jaką jest pomaganie ludziom w krajach rozwijających się.

Produkty marki Bio Planete odnajdziesz w sklepie "Delikatesy z Natury".

Producent

Bio Planete

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 885 903 904
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium